Tijdens de Openbare Dorpsraadvergadering van april en via Dorpsvizier heeft u al kennis kunnen maken met ons burgerinitiatief. Toen hebben we aangekondigd regelmatig van ons te laten horen.
Deze keer: De energiecoach
Bijna iedereen is bezig met energie besparen of met het duurzaam opwekken van energie. De grote vragen zijn vaak: Als ik wat wil, waar moet ik beginnen? Wat zijn de mogelijkheden? Wat is handig? In welke volgorde?
De energiecoach kan helpen om op een onafhankelijke manier inzicht en overzicht te geven in deze zoektocht. De te nemen maatregelen hoeven helemaal niet ingewikkeld te zijn. Dat kan gaan van: vergelijk uw energierekening eens met die van de buren of met die van een vergelijkbare woning. Daarmee krijgt u inzicht in uw eigen energie verbruik, een stukje bewustwording. Tot: wellicht is het handig hier en daar een tochtstripje aan te brengen, gewone lampen te vervangen door LED-lampen en dergelijke.
Indien gewenst kan de energiecoach ook naar verdergaande maatregelen kijken, zoals isolerende beglazing, spouw/dak/vloerisolatie, zonnepanelen, warmtepompen of andere zaken. De energiecoach helpt u bij het zoeken naar de juiste oplossingen. Hij heeft de beschikking over een warmtebeeld-camera, waarmee op eenvoudige wijze “warmtelekken” aan de buitenkant van de woning in beeld gebracht kunnen worden. Dat werkt overigens het best bij koud weer en bij het schrijven van dit stukje hebben we daar geen gebrek aan!
De energiecoach is een onafhankelijke vrijwilliger die is opgeleid door de gemeente Apeldoorn en onder supervisie staat van de gemeente Apeldoorn. De gemeente heeft een digitaal loket met veel informatie (het digitale Energieloket op de site van de gemeente Apeldoorn). Via deze site heeft u ook de mogelijkheid een scan van uw huis te maken, zodat u de huidige status van energiebesparende maatregelen van uw woning in beeld krijgt. Daarnaast is er een fysiek energieloket waar energieadviseurs van de gemeente u nog gedetailleerder kunnen helpen (info op genoemde site van de gemeente).
Twee van uw dorpsgenoten zijn opgeleid als energiecoach en maken deel uit van BLOEM.
Is uw interesse gewekt en denkt u: dat lijkt me handig om eens met zo’n energiecoach van gedachten te wisselen, nodig ons dan uit via ons mailadres .
Cor Westrik